КНП"Одеська Обласна Дитяча Клінічна лікарня"ООР"
УКР
ENG
https://romanyu.ru/effekt-ssylki-zeroblock
Академіка Воробьова 3
Новини нашої лікарні
Нещодавно у відділенні серцево-судинної хірургії прооперували 2 діток з вродженими вадами серця.
У першої дитинки з критично малою вагою (всього 1 кг) була закрита відкрита артеріальна протока.
У другої - виконана рентгенендоваскулярна дилятація коарктації аорти (звуження перешийку аорти).
Наші кардіохірурги оперують не тільки у своїй операційній, але й коли не має можливості транспортувати хворого в операційну - безпосередньо у відділенні реанімації новонароджених.
Як у випадку з недоношеним новонародженим з низькою вагою. Малюки добре перенесли оперативні втручання та проходять післяопераційний період. Ми бажаємо їм міцного здоров’я та скорішої Перемоги!
Інформація про діяльність Консультаційного центру Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
Консультаційний центр надає підтримку громадянам України у режимі онлайн та офлайн щодо:
• роз’яснення можливих шляхів повернення дитини або сімей з дітьми на підконтрольну Уряду України територію;
• отримання свідоцтва про народження дитини в умовах воєнного стану або його легалізації, якщо документ отриманий на непідконтрольній території;
• встановлення контакту з дитиною, яку вивіз один із батьків за кордон;
• заповнення форми розшуку дитини або заявки на отримання допомоги дітям, які зазнали травмувань внаслідок війни;
• інші питання, пов’язані з порушеннями прав людини.
Ми вже розповідали як 14 липня в Білгород- Дністровському районі трапилась жахлива подія.
Дівчина, котра тільки відсвяткувала своє 11-річчя потрапила під металеву гойдалку та отримала вкрай важку травму лиця та головного мозку.
В першу добу знаходження в стаціонарі, під час дообстеження було з’ясовано, що один із кісткових уламків впирається в праве око та виштовхує його назовні.
Розуміючи, що це може привести до повної втрати ока, терміново була створена мультидисциплінарна команда офтальмологів та щелепно-лицьових хірургів.
Завдяки злагодженим діям котрий вдалося врятувати око.
За два тижня, що минули після першого втручання, реаніматологам нашої лікарні вдалося стабілізувати та значно покращити стан дитини. Дівчинка прийшла до тями, зміцніла. Як тільки стан дитини дозволив, 3 серпня цього року, спільна команда щелепно-лицьових хірургів та офтальмологів зібралась знову для проведення другого етапу оперативного втручання. Метою втручання було зберегти дівчині обличчя.
Операційна бригада у складі щелепно-лицьових хірургів к.мед.н. Зубка Д. І.. к.мед.н. Крикляса В.Г, лікаря офтальмолога к.мед.н. Чеботарьов Є.П., ЛОР-лікаря Драганюка О. А та лікаря анестезіолога-реаніматолога Миргородського А. С. впродовж 10 годин ретельно зібрала та стабілізувала усі кісткові уламки. Завдяки їх зусиллям дівчинці вдалося поновити форму верхньої щелепи, відновити стінки орбіт. З моменту операції минуло понад 5 діб. Дитина в свідомості, вже дивиться на світ двома очима. Самостійно їсть. Попереду ще не одно втручання, але колектив нашої лікарні впевнений, що дівчинка неодмінно одужає.
Дитячі лікарі-спеціалісти Одеської обласної дитячої клінічної лікарні подарували здоров'я сотням дітей двох громад.
17 серпня команда дитячих лікарів-спеціалістів Одеської обласної дитячої клінічної лікарні завітала до Балтської Територіальної громади з метою надання медичної допомоги. Маленьким пацієнтам громади були доступні консультації дитячого невролога, кардіоревматолога, кардіохірурга та спеціаліста з ультразвукової діагностики.
Не менше вражаючий був виїзд лікарів Одеської обласної дитячої клінічної лікарні до громади міста Подільськ 22 серпня. Ця ініціатива також зібрала під своїм покровом команду спеціалістів, готових надавати спеціалізовану допомогу дітям. Спільна робота з лікарями первинної допомоги стала важливим кроком у забезпеченні населення якісною медичною допомогою.
Ця ініціатива дозволила більш як 200 дітям отримати якісну медичну допомогу без зайвих витрат часу та коштів на дорогу до лікарні. Завдяки подібним виїзним консультаціям часто виявляються раніше невідомі захворювання та вроджені вади у дітей, що є ключовим в аспекті їх подальшого лікування та розвитку.
Ми висловлюємо щиру вдячність лікарям Балтського та Подільського міських центрів первинної медико-санітарної допомоги за їхню невтомну працю та спільні зусилля задля здоров'я маленьких громадян.
27.01.2023 в Одеській обласній дитячій клінічній лікарні з успіхом пройшов тренінг з основ надання першої психологічної допомоги.
Тренінг проведений «Гуманітарною організацією Project HOPE» в співпраці з USAID як захід підтримки та навчання працівників лікарні життєво необхідними принципами психологічної допомоги, як постраждалим в надзвичайних ситуаціях та в наслідок військової агресії рф., так і самим медичним працівникам для запобігання професійного вигорання.
Учасникам під час тренінгу билу запропоновані різні ситуаційні завдання, змодельовані обставини в яких опинились постраждалі особи.
Кожен учасник мав можливість надати та отримати першу психологічну допомогу, долучитись до обговорення ситуацій.
До навчання були залучені працівники приймальних відділень, реєстратури консультативної поліклініки, хірургічних відділень та інші.
На початку тренінгу учасники, як завжди були заклопотані повсякденними справами, мріяли про швидке закінчення заходу, але вмілий підхід до справи тренера-психолога Олександри не залишив байдужим нікого, всі активно долучились до тематики та коли настав час завершення тренінгу, вже ніхто не поспішав, всі разом обговорювали питання первинної психологічної допомоги, фотографувались та дякували команді за отримані знання.
Щиро дякуємо організаторам за навчання та сподіваємось на нові зустрічі!
27.01.2023
Нещодавно відділення інструментальних методів діагностики та лікування (ІМДЛ) Одеської обласної дитячої клінічної лікарні поповнилось сучасним фіброскопом Olympus , який передала Наталя Делієва, голова громадської організації «Асоціація жінок України Дія» завдяки благодійному фонду з Мадриду (Іспанія) «Ельвіра за Україну» в особі Ельвіри Полєнової .
Волонтери відвідали ортопедичне відділення нашої лікарні та передали маленьким пацієнтам смаколики, іграшки та малюнки від дітей Іспанії.
Адміністрація КНП «ООДКЛ» ООР» від медичних працівників та пацієнтів щиро дякують волонтерам , благодійним фондам та дітям з Іспанії.
06.02.2023
Медики Одеської обласної дитячої клінічної лікарні закликають звертатись своєчасно за допомогою і не займатись самолікуванням.
28 червня в Одеській обласній дитячій лікарні пройшов день лікаря-спеціаліста за участю лікарів-педіатрів, сімейних лікарів, дитячих лікарів спеціалістів та інших лікарів, які забезпечують надання медичної допомоги дітям.
В ході дня спеціаліста піднімались актуальні питання своєчасності надання медичних послуг дітям.
Особливо бурхливу дискусію визвала доповідь лікаря-ординатора відділення гнійно-запальної хірургії Олександра Яковенко, де він наглядно навів приклади ускладнень, які виникають у дітей при несвоєчасному зверненні за медичною допомогою, невідповідній терапії та пізній госпіталізації до лікувального закладу спеціалізованої допомоги дітям. Коли пацієнта вже приходиться не просто лікувати, а рятувати у реанімації.
28.06.2023
Передчасно народженні діти потребують більш детального та уважного спостереження, щоб уникнути багатьох ускладнень.
Анемія, затримка моторного розвитку, інші захворювання нервової системи, дисплазія кульшових суглобів, захворювання серцево-судинної системи та шлунково-кишкового тракту – загальні діагнози з якими змушені зустрічатись батьки дітей, які народились раніше терміну.
У нашій лікарні в обласній консультативній поліклініці функціонує кабінет катамнеза, де таких дітей ми наглядаємо разом з дитячим неврологом, ортопедом-травматологом, кардіоревматологом та ін.
Керує цим напрямом лікар-педіатр Романенко Валерія Валеріївна. Організовуємо всі види обстежень в максимально короткий термін за 1 день з періодичністю , відповідно до віку, маси тіла та супутніх захворювань дитини і вже маємо свої успіхи. Кабінет працює 2 роки, на обліку більше сотні пацієнтів .
Діти які регулярно відвідують та виконують усі рекомендації вже в 1 рік майже не мають супутніх патологій, а в 3 роки не відрізняються від своїх однолітків.
ВИПАДОК ПЕРФОРАЦІЇ СТРАВОХОДУ РИБ'ЯЧОЮ КІСТКОЮ У ДИТИНИ
Перфорація стравоходу є серйозним захворюванням з високим рівнем смертності. Поширені причини перфорації стравоходу включають медичні інструменти, проковтування стороннього тіла та травму. Хоча більшість проковтнутих сторонніх тіл спонтанно проходять через стравохід без будь-яких клінічних наслідків, деякі гострі сторонні тіла, такі як риб’ячі кістки, що застрягли в стравоході, потребують лікування. Ендоскопічне лікування є першим вибором при лікуванні сторонніх тіл стравоходу, оскільки воно досить безпечне та ефективне.
Травматичне пошкодження стравоходу стороннім тілом практично у всіх випадках супроводжується швидким розвитком запального процесу параезофагеальної клітковині з наступним гнійним розплавленням клітковини шиї, середостіння з можливим розвитком емпієми плеври, а іноді перитоніту. Летальність при цій патології подвоюється з подвоєнням часу від моменту травми. За даними більшості авторів, при активному хірургічному лікуванні до 6 год летальність становить 2-8 % випадків; через 12 год – 24-28 %; за добу – 48-56 % випадків.
Проковтування чужорідного тіла є поширеним явищем у дітей і його можна недооцінювати, оскільки немає свідків, а 50 % випадків протікає безсимптомно. Менше 1 % проковтування сторонніх тіл призводить до серйозних захворювань; більшість випадків потребують лише спостереження. Піковий вік у дітей – від 6 місяців до 3 років.
Симптоми проковтування стороннього тіла різні і залежать від розміру, форми та матеріалу стороннього тіла. Зазвичай більшу захворюваність викликають великі гострі предмети. Загальні ознаки та симптоми у пацієнтів із стороннім тілом, яке зберігалося менше 24 годин, як правило, стосуються шлунково-кишкового тракту та включають дисфагію, слинотечу, блювання та анорексію. Основні респіраторні симптоми частіше спостерігаються через кілька тижнів або місяців після прийому, такі як кашель, стридор, лихоманка, біль у грудях, хрипи, хронічні інфекції верхніх дихальних шляхів, пневмонія та кровохаркання.
Успішна терапія залежить від розміру пошкодження, часу, що минув між травмою і встановленням діагнозу, і основного здоров’я пацієнта. Лікування хворих із сторонніми тілами шлунково-кишкового тракту в даний час є однією зі складних та актуальних проблем у хірургії. Більшість предметів, що випадково потрапили в організм, несуть у собі суспільну небезпеку для здоров'я та життя людини.
Перфорацію стравоходу можна безпечно лікувати неоперативними методами. На відміну від дорослих, діти мають деякі вагомі переваги при перфорації стравоходу щодо тяжкості ускладнень, швидкості загоєння рани та резистентності тканин середостіння.
Аналіз анатомічних особливостей порожнистих органів (шлунок, кишечник) черевної порожнини та оцінка уражених структур (цілісності стінки) за допомогою методів променевої діагностики може стати важливою підмогою у прогнозуванні перебігу захворювання, розроблення індивідуальної лікувальної тактики та оцінки результатів лікування.
У ряді випадків діагностика сторонніх тіл представляє певні труднощі, що нерідко призводить до їх несвоєчасного розпізнанню та видаленню. При невчасному розпізнаванні сторонніх тіл у 2-3 % хворих розвиваються такі тяжкі ускладнення як перфорація, кровотеча, непрохідність, міграція сторонніх тіл у вільну черевну порожнину, медіастиніт, параезофагеальний абсцес, пневмомедіастинум, підшкірну емфізему, пневмоторакс, трахео-стравохідну фістулу, аспірацію та асфіксію. Все це приведе до тимчасової або стійкої втрати працездатності і навіть смерті. Слід уникати непотрібних затримок при ендоскопічному втручанні з приводу сторонніх тіл стравоходу, щоб запобігти ускладненням.
Лише 32 % проковтнутих риб’ячих кісток можна ідентифікувати рентгенографічно, і більша частина скелетів риб, які спричиняють здавлення в стравоході, — це риб’ячі ребра. Існує тенденція риб’ячих кісток до міграції, які найчастіше перфорують шийний відділ стравоходу.
Недостатнє освітлення питання загрозливих ускладнень сторонніх тіл шлунково-кишкового тракту в літературі, необхідність в індивідуальному підході до лікування, а також бажання звернути увагу хірургів на серйозність патології, спонукали нас поділитися клінічним досвідом цієї категорії хворих.
До відділення невідкладної допомоги нашої лікарні звернулася семирічна дитина з тижневою історією гострого болю в шиї, слинотечу, задишкою, дисфагією та лихоманкою. Це почалося під час їжі риби, коли вона не свідомо проковтнула риб’ячу кістку. Серцево-судинних, респіраторних чи абдомінальних ознак не було. Емфіземи в надключичних ділянках не виявлено. Дослідження визначили підвищену кількість лейкоцитів, нижчу концентрацію гемоглобіну. З огляду на анамнез, раніше дитина була здорова і не мала записів про госпіталізацію. Розвиток і ріст пацієнта були в межах норми. Її госпіталізували до нашого відділення гнійно-септичної хірургії їз стабільними життєвими показниками.
Діагноз перфорації стравоходу після проковтування риб’ячої кістки був поставлений на основі анамнезу, фізикального обстеження, результату фіброезофагоскопії. Для підтвердження діагнозу була призначена екстрена комп’ютерна томографія (КТ) шиї. Комп’ютерна томографія (КТ) шиї підтвердила наявність ущемлення стороннього тіла розміром 2 см × 0,5 см, розташованого на рівні С45 та виявила невеликий каналнориці (Рис.1,2,3,4).
Після проведення додаткового обстеження, прийнято рішення про оперативне лікування. Під час якого на рівні С45 визначається інфільтрат з ділянками гнійного розплавлення параезофагеальної клітковини розміром 3х2 см. Параезофагеальна фасція розкрита, видалені грануляційні та некротичні тканини (залишки кістки) з гноєм. Стінка стравоходу на рівні інфільтрату інфільтрована. Після оперативного втручання медикаментозне
лікування стало більш ефективним, антибіотики емпірично вводили для запобігання інфікування рани стравоходу, спричиненої перфорацією. Важливу роль у післяопераційній терапії відіграло повне парентеральне харчування, а назогастральний зонд був введений для декомпресії та запобігання стриктури стравоходу. Це забезпечувало достатнє харчування пацієнта і дозволяло повністю відпочити шлунково-кишковому тракту. Хоча вага пацієнта зменшилася, вона стабільно відновила вагу тіла після початку годування (тиждень після операції). Повне пероральне годування було досягнуто протягом 1 місяця годування. Контрольна КТ підтвердила результат лікування (Рис.5,6).
Хвора була виписана з нашої лікарні через 2 тижня, без розвитку явних симптомів стриктури стравоходу. Серйозних респіраторних ускладнень не зафіксовано. Чудовий результат у цього пацієнта перевершив наші очікування. Через місяць серйозних ускладнень не спостерігалося. Незважаючи на те, що поточні рекомендації щодо терапії проковтування риб’ячої кістки у дітей залишаються консервативними, цей випадок ілюструє можливість непередбачуваних і тяжких ускладнень, які вимагають хірургічного втручання.
1 січня 2023 року до маленьких пацієнтів Одеської обласної дитячої клінічної лікарні завітали з подарунками представники Німецького БФ «Котбус» також до акції святкового привітання долучився БФ «Добрий Самарянин». Разом з заступником Медичного Директора з Медсестринства та черговими лікарями відділення екстреної хірургії, вони привітали всіх з Новим роком!
На жаль діти хворіють і у святкові дні потребують підтримки. Всі пацієнти отримали крім подарунків, щирі привітання та гарні емоції, які сприяють одужанню.
Адміністрація лікарні та наші пацієнти щиро вдячні за увагу, теплоту, радість та подарунки наданні представниками БФ «Котбус» та «Добрий Самарянин», які не дивлячись на обставини воєнного часу знайшли можливість привітати діток, які перебувають у святкові дні в лікарні.
01.01.2023
Відділення екстреної травматологічної та хірургічної допомоги дітям КНП «Одеська обласна дитяча клінічна лікарня» ООР» більше 20 років працює за принципом сучасних «Emergency», за цей час сотні тисяч дітей отримали невідкладну допомогу дитячих лікарів-спеціалістів: травматологів, хірургів, нейрохірургів, педіатрів, анестезіологів та інших лікарів.
Відділення працює 24/7 без вихідних, свят та перерв, окрім консультативної допомоги, забезпечує повний спектр необхідних для пацієнта обстежень, та екстреної медичної допомоги, в тому числі хірургічної.
За добу до лікарів відділення звертається від 100 до 120 дітей з хірургічною патологією, травмами та різною гострою патологією органів і систем.
Наразі, завдяки підтримці МОЗ України, обласної влади та департаменту охорони здоров’я, на протязі року відділення оснащене новим сучасним комп`ютерним томографом, цифровим рентген апаратом, системою ультразвукової діагностики, ендоскопічним обладнанням та іншим, що дає змогу значно покращити якість медичних послуг.
В довоєнний період у відділенні отримувало допомогу щорічно більше 50 тис. дітей. За 2022 рік до відділення звернулось 37 тис. дітей, які отримали невідкладну медичну допомогу відповідно до потреб пацієнта та протоколів надання медичної допомоги.
Лікарі відділення екстреної травматологічної та хірургічної допомоги долучаються до надання допомоги дітям, які постраждали в результаті надзвичайних ситуацій та військових дій.
Отримати допомогу в ООДКЛ при невідкладних станах можливо при доставлені хворого швидкою допомогою, за направленням сімейного або лікуючого лікаря, чи при самозвернені.
Екстрена та невідкладна допомога надається за двома напрямками:
з травмами та хірургічною патологією у відділенні екстреної травматологічної та хірургічної допомоги
з соматичною патологією в приймальному педіатричному відділенні, де цілодобово забезпечене надання невідкладної допомоги дітям з гострими станами не хірургічного профілю.
Шановні батьки дітей, звертайтесь за медичною допомогою вчасно!
14.01.2023
Нещодавно до Одеської обласної дитячої клінічної лікарні відділення екстреної травматологічної та хірургічної допомоги дітям (emergency) звернувся пацієнт 14 років з важкою спортивною травмою – сукупний перелом обох кісток лівого передпліччя. Після огляду та обстеження хворого дитячим лікарем ортопедом-травматологом для лікування пацієнта був обраний самий технологічний та зручний для хворого метод
Декілька років тому лікування такого хворого потребувало б первинної закритої репозиції з довготривалим носінням гіпсової пов’язки, або навіть відкритої репозиції з використанням металевих конструкцій для поєднання уламків кісток.
Завдяки застосуванню сучасних методів лікування переломів, пацієнту того ж дня, була проведена високотехнологічна закрита репозиція з використанням титанового еластичного стрижня (Titanium Elastic Nail). Застосування цієї методики надає ряд значних переваг пацієнту: дозволяє значно покращити якість життя в післяопераційному періоді (полегшує гігієну, здатність до самообслуговування, значно полегшує батькам догляд за дитиною). Проведення малоінвазивних оперативних втручань значно скорочує терміни перебування хворого в стаціонарі
30.01.2023

23.11.2022
01.12.2022
Одеська обласна дитяча клінічна лікарня в рамках спільного проекту з Громадською організацією «Волонтерський рух» за підтримки Міжнародного фонду ЮНІСЕФ проводить регулярні виїзди дитячих лікарів-спеціалістів до віддалених територіальних громад області. 23 листопада 2022 року мобільна бригада у складі: лікаря-педіатра, дитячого невролога, дитячого кардіоревматолога, спеціалістів з ультразвукової та лабораторної діагностики відвідала Савранську ОТГ. Окрім спеціалізованої консультативної медичної допомоги, лабораторних обстежень та УЗ- діагностики, лікарі обласної дитячої лікарні
Одеська обласна дитяча клінічна лікарня в рамках спільного проекту з Громадською організацією «Волонтерський рух» за підтримки Міжнародного фонду ЮНІСЕФ проводить регулярні виїзди дитячих лікарів-спеціалістів до віддалених територіальних громад області. 23 листопада 2022 року мобільна бригада у складі: лікаря-педіатра, дитячого невролога, дитячого кардіоревматолога, спеціалістів з ультразвукової та лабораторної діагностики відвідала Савранську ОТГ. Окрім спеціалізованої консультативної медичної допомоги, лабораторних обстежень та УЗ- діагностики, лікарі обласної дитячої лікарні привезли з собою гуманітарнудопомогу та теплі слова психологічної підтримки такі необхідні батькам та дітям в цей скрутний, буремний час. Також в цей день з моніторинговим візитом до району завітав керівник проекту з підтримки роботи мобільних бригад в Україні та представники Міжнародного фонду ЮНІСЕФ. Не зважаючи на всі складнощі сьогодення, працівникам Савранського центру первинної медико-санітарної допомоги вдалось організувати огляд дітей відповідно до потреб маленьких пацієнтів.Адміністрація КНП «ООДКЛ» ООР» щиро вдячна медичним працівникам центру, особисто директору та представникам Савранської громади за проведену підготовку щодо організації заходу. Такі виїзди лікарів-спеціалістів закладу ІІІ рівня надання медичної допомогу дозволять зробити спеціалізовану медичну допомогу більш доступною для населення. Під час консультації лікар визначає на місці для кого необхідне подальше обстеження та лікування на рівні обласного закладу, а хто може лікуватись вдома під наглядом сімейного лікаря та за потребою отримати дистанційно консультацію за допомогою телемедицини. Спільні заходи медиків обласної дитячої клінічної лікарні та територіальних громад за участю громадської організації «Волонтерський рух» та Міжнародного фонду ЮНІСЕФ направлені на підтримку батьків та дітей в тому числі внутрішньо переміщених осіб, своєчасне виявлення захворювань у дітей та забезпечення їх лікування. Ми все подолаємо, якщо будемо підтримувати один одного.
Разом до перемоги!!!
привезли з собою гуманітарнудопомогу та теплі слова психологічної підтримки такі необхідні батькам та дітям в цей скрутний, буремний час. Також в цей день з моніторинговим візитом до району завітав керівник проекту з підтримки роботи мобільних бригад в Україні та представники Міжнародного фонду ЮНІСЕФ. Не зважаючи на всі складнощі сьогодення, працівникам Савранського центру первинної медико-санітарної допомоги вдалось організувати огляд дітей відповідно до потреб маленьких пацієнтів.Адміністрація КНП «ООДКЛ» ООР» щиро вдячна медичним працівникам центру, особисто директору та представникам Савранської громади за проведену підготовку щодо організації заходу. Такі виїзди лікарів-спеціалістів закладу ІІІ рівня надання медичної допомогу дозволять зробити спеціалізовану медичну допомогу більш доступною для населення. Під час консультації лікар визначає на місці для кого необхідне подальше обстеження та лікування на рівні обласного закладу, а хто може лікуватись вдома під наглядом сімейного лікаря та за потребою отримати дистанційно консультацію за допомогою телемедицини. Спільні заходи медиків обласної дитячої клінічної лікарні та територіальних громад за участю громадської організації «Волонтерський рух» та Міжнародного фонду ЮНІСЕФ направлені на підтримку батьків та дітей в тому числі внутрішньо переміщених осіб, своєчасне виявлення захворювань у дітей та забезпечення їх лікування. Ми все подолаємо, якщо будемо підтримувати один одного.
Разом до перемоги!!!
Одеська обласна дитяча клінічна лікарня в рамках спільного проекту з Громадською організацією «Волонтерський рух» за підтримки Міжнародного фонду ЮНІСЕФ проводить регулярні виїзди дитячих лікарів-спеціалістів до віддалених територіальних громад області. 23 листопада 2022 року мобільна бригада у складі: лікаря-педіатра, дитячого невролога, дитячого кардіоревматолога, спеціалістів з ультразвукової та лабораторної діагностики відвідала Савранську ОТГ. Окрім спеціалізованої консультативної медичної допомоги, лабораторних обстежень та УЗ- діагностики, лікарі обласної дитячої лікарні привезли з собою гуманітарнудопомогу та теплі слова психологічної підтримки такі необхідні батькам та дітям в цей скрутний, буремний час. Також в цей день з моніторинговим візитом до району завітав керівник проекту з підтримки роботи мобільних бригад в Україні та представники Міжнародного фонду ЮНІСЕФ. Не зважаючи на всі складнощі сьогодення, працівникам Савранського центру первинної медико-санітарної допомоги вдалось організувати огляд дітей відповідно до потреб маленьких пацієнтів.Адміністрація КНП «ООДКЛ» ООР» щиро вдячна медичним працівникам центру, особисто директору та представникам Савранської громади за проведену підготовку щодо організації заходу. Такі виїзди лікарів-спеціалістів закладу ІІІ рівня надання медичної допомогу дозволять зробити спеціалізовану медичну допомогу більш доступною для населення.
Під час консультації лікар визначає на місці для кого необхідне подальше обстеження та лікування на рівні обласного закладу, а хто може лікуватись вдома під наглядом сімейного лікаря та за потребою отримати дистанційно консультацію за допомогою телемедицини. Спільні заходи медиків обласної дитячої клінічної лікарні та територіальних громад за участю громадської організації «Волонтерський рух» та Міжнародного фонду ЮНІСЕФ направлені на підтримку батьків та дітей в тому числі внутрішньо переміщених осіб, своєчасне виявлення захворювань у дітей та забезпечення їх лікування. Ми все подолаємо, якщо будемо підтримувати один одного.
Разом до перемоги!!!
Колектив та адміністрація лікарні за підтримки МОЗ, обласної влади та ДОЗ постійно працюють над покращенням якості надання медичних послуг нашим пацієнтам.
Функціональність рентген-діагностичного комплексу OPERA RT20 дозволяє проводити всі види досліджень як при безпосередньому контакті з пацієнтом (в положенні сидячи, лежачи або стоячи) так і з відстані 150-180 см без втрати фокусу (наприклад, для обстеження пацієнтів, пересування яких небажано). До EMERGENCY ООДКЛ щоденно звертаються від 60 до 100 дітей з травмами та хірургічною патологією різної складності. За рік у відділенні проводиться до 40 тис. рентгенографій.
Комплектація апарату в лічені секунди дозволяє забезпечити доступ до будь-якої частини тіла хворого пацієнта. Висота столу регулюється відповідно до зросту та потреб дитини.
В обласній дитячій клінічній лікарні у відділенні екстреної травматологічної та хірургічної допомоги (EMERGENCY) встановлений СУЧАСНИЙ рентген-діагностичний комплекс OPERA RT-20. Це зручний та комфортний апарат для проведення рентгенологічних досліджень чудової якості для пацієнтів різного віку з різноманітною патологією.
В Одеській дитячій обласній клінічній лікарні працює бригада мобільної паліативної допомоги.
Паліативні хворі - це люди з важкими захворюваннями, які потребують більш ретельного догляду, психосоціальної та медичної підтримки.
Ми своєю командою намагаємося забезпечити хвору дитину такими простими і необхідними речами:
Ліками, засобами гігієни та доглядом;
Допомогою дитячих лікарів-спеціалістів;
Психологічною та духовною підтримкою;
Проведенням необхідних медичних процедур.
На передодні наші лікарі – спеціалісти відвідали пацієнта який дихає через спеціальну трахеостомічну трубку, виконали процедуру заміни пристрою та санації нижніх дихальних шляхів.
На жаль маленькі пацієнти страждають від своїх серйозних хвороб, їм боляче, їм складно робити якісь речі, які для нас є повсякденною нормою.
Ми допомагаємо прожити нашим пацієнтам кожен день більш комфортно та без болю!
10.12.2022
Лікарі відділення отоларингології Одеської обласної дитячої клінічної лікарні проводять оперативне лікування хронічних захворювань у дітей носа та носоглотки з використанням сучасного медичного обладнання. У 2022 році лікарні вдалось значно покращити та оновити матеріально – технічну базу відділення, між іншим обладнанням придбаний Шейвер – мікродебрідер.
Застосування цього інструменту у щоденній роботі ЛОР – лікаря є золотим стандартом сучасної медицини. Колектив отоларингологічного відділення ООДКЛ завжди удосконалює навички та робить перебування дитини у нашому закладі більш комфортним.
Шейвер (мікродебрідер) – це спеціальний інструмент що дозволяє здійснювати вибіркове видалення патологічних тканин без пошкодження здорових ділянок. Під час роботи апарат не дає потрапити крові в дихальні шляхи, що є дуже важливим для пацієнта. Використання шейвера дозволяє виконувати багато процедур функціональної хірургії носа та носоглотки при мінімально травматичному впливі на тканини пацієнта, скорочує час операції, зменшує термін одужування.
20.12.2022
В Одеській області вперше в Україні було проведено вилучення органів у донора віком до 18 років для трасплантації. Щороку в Україні потребують трансплантації більше 5 тисяч пацієнтів. Стати донором за згодою може кожен громадянин. Прийняття Закону України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людини» у 2018 році призвело до значних позитивних зрушень в трансплантології, для більш ефективного функціонування вітчизняної трансплантології Верховною Радою був ухвалений Закон №1967 «Про внесення змін до деяких законів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людини», який набрав чинності з 7 січня 2022року.
Прийняті зміни дозволили врегулювати законодавчі колізії, в тому числі щодо права надавати згоду на вилучення анатомічних матеріалів людини для трансплантації після визначення смерті мозку. Якщо особа не зафіксувала відповідну згоду чи незгоду за життя, у разі її смерті, трансплант-координатор запитує таку згоду особисто у другого з подружжя, або в одного з близьких родичів померлої особи (діти, батьки, рідні брати та сестри), у разі відсутності родичів згода запитується у особи, яка зобов’язалась поховати померлого. У разі смерті особи віком до 18 років, згоду на вилучення анатомічних матеріалів з її тіла для трансплантації та для виготовлення біоімплантів, може бути надана батьками або іншими законними представниками.
Вперше в Одеській області лікарським консиліумом була константована смерть мозку пацієнта з важкою черепно-мозковою травмою, що виявилася несумісною з життям.
Завдяки вилученню органів у померлого пацієнта, з’явилася можливість врятувати життя іншим невиліковним хворим. До організації надання медичної допомоги постраждалому, проведення лікарського консиліуму, координації процесу вилучення, транспортування, визначення сумісності та вирішення інших важливих медичних аспектів, долучились спеціалісти Департаменту охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації, трансплант-координатори Львівщини та м.Києва, фахівці з обласної дитячої лікарні, центру екстреної медичної допомоги, обласної клінічної лікарні та медичні працівники районної лікарні.
Така злагоджена командна робота спеціалістів різних рівнів дає реальну надію на подальший розвиток трансплантології в Україні.
30.12.2022
В Одеській обласній дитячій клінічній лікарні працює кабінет телемедецини. Дитячі лікарі-спеціалісти готові надавати консультативну допомогу медичним працівникам лікарень другого рівня (районим) 24/7. В скалдних випадках готові забеспечити проведення лікарського консиліуму дістанційно, щоб максимально наблизити спеціалізовану допомогу до пацієнта.
21.09.2022
У відділенні серцево-судинної хірургії ООДКЛ виконано надскладне оперативне втручання у новонародженої дитини, у якої, нажаль, виявилась вада серця – тотальний аномальний дренаж легеневих вен. Це вада з’єднання легеневих судин із лівим передсердям. При порушенні цієї комунікації насичена киснем кров не потрапляє безпосередньо до великого кола кровообігу та не транспортує кисень до клітин організму.
28.09.2022
У сурдологічному кабінеті проводять комплексне обстеження слуху у дітей від народження до старшого віку на сучасному обладненні Interacustics.
19.10.2022
Методи дослідження слуху:
Реєстрація викликаної отоакустичної емісії (ОАЄ);
Реєстрація коротколатенних слухових викликаних потенціалів (КСВП);
Імпедансна фудиометрія (тимпанометрія і реєстрація акустичного рефлексу).
27.10.2022
В складі бригади медичну допомогу надають дитячі лікарі-спеціалісти: невролог, кардіоревматолог, ендокринолог, ортопед-травматолог, педіатр, психолог, лікар-УЗД та медична сестра.
За ініціативою БО Благодійний фонд «Волонтерський рух» та підтримки міжнародного фонду ЮНІСЕФ, КНП «Одеська обласна дитяча клінічна лікарня» ООР» проводить виїзди мобільних бригад дитячих лікарів-спеціалістів до найвіддаленіших куточків області з метою наближення спеціалізованої медичної допомоги для дитячого населення, які прибули до населених пунктів в зв’язку з агресію рф.
Формування складу бригади лікарів здійснюється за потребою мешканців територіальної громади. Окрім консультативної допомоги, спеціалісти виїзної бригади проводять діагностичні обстеження та забір матеріалу для лабораторних досліджень, результати яких направляються на електронну адресу.
Також спеціалістами мобільних бригад надається адресна гуманітарна допомога та психологічна підтримка дітей та їх представників. Робота лікарів в проєкті БО Благодійного фонду «Волонтерський рух» та ЮНИСЕФ, дозволяє в такий складний час надати допомогу внутрішньо перемішеним особам тадітям, які залишились на території: дає змогу підтримати їх та забезпечити медичною допомогою.
Важливо! Шановні батьки, перед плануванням кожного виїзду ми збираємо інформацію про потреби, спілкуйтесь з вашими медичними працівниками, щоб ваші діти мали змогу отримати допомогу лікарів Одеської обласної дитячої клінічної лікарні.
Знання, отримані під час тренінгу, дають змогу зберегти життя пацієнтів та медичних працівників лікарні.
В рамках програми навчання медичних працівників, щодо хімічної, біологічної та раціаційної безпеки службою ДСНС в Одеській області та Департаментом охорони здоровʹя облдержадміністрації в умовах КНП «Одеська обласна дитяча клінічна лікарня» ООР» був проведений тренінг з відпрацювання основних дій персоналу при наданні медичної допомоги постраждалим при масових ураженнях, проведено сортування та забезпечення дотримання «Локальних маршрутів пацієнта».
За сприяння Департаменту охорони здоров'я Одеської облдержадміністрації, з товариським візитом КНП "Одеську обласну дитячу клінічну лікарню" ООР" відвідала команда хірургів з клінічного шпиталю штату Техас (США). Колеги оглянули заклад, обмінялися досвідом лікування хірургічних патологій, захворювань опорно-рухового апарату тощо.
Досягнуто домовленості щодо потужної подальшої співпраці та надання консультативної допомоги.
01.11.2022
04.11.2022
25.11.2022
В разі підозри на потрапляння сторонніх предметів в дихальні шляхи та шлунково-кишковий тракт негайно звертайтесь до відділення екстреної хірургічної та травматологічної допомоги обласної дитячої клінічної лікарня по адресу вул. Академіка Воробйова, 3.
З повагою до мешканців Одещини.
До уваги батьків!
Практично щоденно до Одеської Обласної Дитячої Клінічної Лікарні звертаються батьки, переважно малолітніх дітей з проблемами дихання, які виникли несподівано на фоні повного здоров’я. В таких випадках в анамнезі часто відмічається на передодні вживання в їжу дитиною насіння, горіхів, або гра з дрібними предметами (конструктор, копійки або акумуляторні батарейки), які дитина випадково ковтає, або вдихає, що призводить до проблем з диханням та ковтанням.
Так нещодавно до лікарні в відділення екстренної хірургії звернулись батьки 1,5 річної дитини зі скаргами на кашель. На передодні дитина різко закашляла під час гри. При обстежені було виявлено стороннє тіло в дихальних шляхах дитини.
Завдяки сучасному обладнанню «ендоскоп OLIMPUS BF-TE2» який лікарня нещодавно отримала від обласної влади, завдяки чому нашими висококваліфікованими лікарями-спеціалістами було проведено вдале вилучення стороннього тіла з лівого бронха. Після наданої медичної допомоги, пацієнта було виписано до дому в задовільному стані. Звертаємо увагу батьків на обережне поводження дітей з дрібними іграшками та особливо з акумуляторними батарейками, які потрапивши в стравохід, шлунок та кишковий тракт призводять до важких електрохімічних опіків слизових оболонок та загрожують здоров’ю дитини в цілому.
КНП"ООДКЛ"ООР" Усі права захишено
https://romanyu.ru/effekt-ssylki-zeroblock
вул, Академіка Воробйова, 3
Поліклініка: +38 (048) 705-53-15
Made on
Tilda